Трилогія «Pearl», «X» та «MaXXXine»
“X”, “Pearl” і “MaXXXine” - три дуже різні фільми Тая Веста, хоча об'єднані однією темою. Вони зняті не в хронологічній послідовності, а проте доповнюють один одного. І хоч не всі однаково сильні, це цільна історія про жінку, яка хоче бути STAAAAAAR і готова на все заради цього.
“Pearl” (2022)
8/10
The whole world is gonna know my name
“Pearl” став для мене найкращим у трилогії. Він не схожий на звичні жахи, більше на камерну драма з дуже яскравою візуальною стилістикою. Історія про те, як дівчина, яка сидить у селі з хворим батьком і авторитарною матір’ю і повільно з’їжджає з глузду. Це більше не фільм про вбивства - це фільм про відчай. Про те, як у світі немає місця для її бажань, а коли все руйнується, вона сама починає руйнувати. Мені відгукнувся її біль: вона щиро намагається бути "хорошою", але світ так не працює. Власне, Pearl чи не єдиний жіночий персонаж у жанрі горору, який викликає водночас і жаль, і страх.
“X” (2022)
6/10
“X” повертається до жанру слешеру, але з дуже помітною авторською оптикою. Сюжет доволі прямий: група людей приїздить зняти фільм але потрапляє в пастку. Та цікавіше як режисер показує старість, еротичність і страх. Pearl тут уже стара, але її все ще зачіпає , коли вона бачить щасливих молодих дівчат. У цьому фільмі мене найбільше вразило, як поєднується брудний настрій 70-х із щирими моментами такими як, наприклад, коли герої співають “Landslide”. Тут уже з’являється Maxine, та поки що вона просто амбітна дівчина.I will not accept a life i don't deserve
Оскільки це все таки слешер, фільм сполобався мені меньше. Але тут все ще багато відсилок на Перл і спільна атмовсфера.
“MaXXXine” (2024)
5/10
“MaXXXine” виглядає як логічне завершення. Дії відбуваються у 1985-му, героїня вижила після подій “X” і тепер хоче пробитися в Голлівуд. Maxine тут серйозна жинка , яка справді готова багато працювати аби отримати своє. Проте в Голлівуді багато працювати недостатньо.Попри великі сподівання, вийшло якось без вогню. Візуально фільм цікавий, але як історія плаский. Страху тут немає, атмосфера слабка, а напруга не працює. Всі теми озвучуються в лоб, без натяків, і це швидко набридає. Шлях Maxine виглядає передбачувано. І якщо “Pearl” показував внутрішню драму, “MaXXXine” більше схожий на набір сцени за сценою, які просто ведуть до фіналу. Потенціал Мії Ґот та історії загалом не використаний до кінця. На мою думку, це найслабший фільм з трилогії.
Цікаво, що всі три фільми можна дивитись окремо і кожен буде працювати по різному. Але разом вони створюють щось цікавіше. Мені найбільше сподобалась “Pearl”: і за гру Мії Ґот, і за атмосферу, і за те, як вона показує межу між мрією й безумством. “X” - динамічніший і більш жанровий, але теж з несподіваними моментами глибини. “MaXXXine” - найбільш слабка частина, хоч і важлива як завершення. Разом це історія про бажання бути, бути: зіркою, коханою, видимою. І про те, що стається коли ці бажання не витримують зіткнення з реальністю.
Comments
Post a Comment